جهتِ عملکرد درست سایت، درگاه پرداخت، پشتیبانی و … لطفاً فیلترشکن خود را قطع کنین

جهتِ عملکرد درست سایت، درگاه پرداخت، پشتیبانی و …

لطفاً فیلترشکن خود را قطع کنین

بُطری بازار

پهلوانِ بازار شو!

Search
Close this search box.

ظرف شیشه‌ای عسل یک کیلوگرمی شش ضلعی

این جملات، از زبون طراحِ این ظرف شیشه‌ای عسل آقای Maksim Arbuzov گفته شده: فرم‌های طبیعی، بهترین راه برای نمایشِ طبیعی بودنِ یه محصول هستن. کافیه فقط اون فرم رو ببینین، تا بفهمین که داخلش چی هست. ظرف شیشه‌ای عسل هم باید شبیه عسل باشه. این موضوع، دلیل سادگیِ این طراحی بسته‌بندی عسل هستش. شما باید بتونین از طعم و عطر عسل لذت ببرین و هیچ چیزی نباید آزارتون بده. طبیعت رو احساس کنین، تا این فرم رو بفهمین.

فُرمِ ظرف شیشه‌ای عسل

اسم این طرح Hexagon Honey هست.

همونطور که میبینین، فرم این ظرف شیشه‌ای یک کیلوگرمی عسل، شش ضلعی هستش. امّا، طبق ایده طراح، از طبیعت گرفته شده. یعنی طراح میخواسته که با اولین نگاه و بدون فکر، مخاطب سریعاً متوجه بشه که این چه محصولی هستش. چند تا محصول میشناسین که این قابلیت رو ندارن؟ باید حتماً روی بسته‌بندی رو بخونین تا بفهمین که عسله یا مثلاً وزنش یک کیلوگرمه.

شفافیت این ظرف عسل شیشه‌ای باعث شده تا وقتی انواع عسل داخلش ریخته میشه، رنگ بسته‌بندی هم به نظر بیاد که تغییر کرده. خوبیه الهام‌گیری از طبیعت، توی این طرح، این بوده که در زمان چیدمان، وقتی چندین بسته‌بندی عسل کنار هم قرار میگیرن، در نهایت بتونن احساس خونه‌های کندوی عسل رو منتقل کنن.

اجزای طرح بسته‌بندی عسل یک کیلوگرمی

مکانیزمِ این چیدمان رو میتونین توی عکس پایین بهتر ببینین. یه فرورفتگی در سه وجه این ظرف عسل هست که باعث میشه درب ظرف عسل بعدی، بره داخل اون فرورفتگی. بنابراین فضای هدررفته کمتری هم در چیدمان نهایی داشته باشه.

فضای هدررفته به هر حال توی این طرح وجود داره، ولی شاید به خاطر جذابیت بصری‌ای که ایجاد کرده، به کل جریان بچربه. یه جعبه چوبی که به طبیعی بودن هنوز پایبنده هم، به عنوان جعبه مادر این طرح در نظر گرفته شده.

امّا جذابیت‌های این ظرف عسل شیشه‌ای به همین‌جا ختم نمیشه که! زیر درب این ظرف عسل، یه چوب عسل قرار داده شده! هم داخل خودِ ظرف قرار گرفته و دیگه نیازی به اتصال بیرونی نداره و هم اینکه هر وقت درب ظرف عسل رو باز کنین، میتونین سریع از عسل داخل ظرف استفاده کنین.

البته که بدی‌های خودش رو هم داره. مثل اینکه خیلی راحت نمیشه از این چوب عسل استفاده کرد، به خاطر اینکه به درب چسبیده، و باعث میشه شما به کف ظرف عسل دسترسی خوبی نداشته باشین. ولی خب این رو هم میذاریم به حساب اینکه جذابیت بصری، بهایی داره!

محصولات مشابه ما رو دیدین؟

ما دو تا محصول داریم که شبیه به این طرحه، شاید به کارتون اومد.

منابع:

درباره بطری بازار

اگر برای کسب و کار، کافه، رستوران و محصولات خودتون، نیازی به بطری و جار و ظروف بسته‌بندی داشتین، یه سر به صفحه بازارچه خرید بطری و جار ما بزنین. توی این بازارچه، انواع بطری و جار و ظروف بسته‌بندی میفروشیم.

اگر هم نیاز به طراحی بطری، جار و یا بسته‌بندی و لیبل داشتین، یه سر به صفحه طراحی بطری و جار ما بزنین. براتون طراحی اختصاصی انجام میدیم، یه جوری که همه انگشت به دهن بمونن. خلاصه که در خدمتیم.

راستی! پهلوانان بازار ما رو دیدین؟ توی این صفحه، کسب و کارهای موفق، بسته بندی، بطری و جار این برندها رو معرفی میکنیم. شما هم میتونین یکی از اونها باشین.

دیدگاهتان را بنویسید

شبکه‌های اجتماعی بطری بازار