جهتِ عملکرد درست سایت، درگاه پرداخت، پشتیبانی و … لطفاً فیلترشکن خود را قطع کنین

جهتِ عملکرد درست سایت، درگاه پرداخت، پشتیبانی و …

لطفاً فیلترشکن خود را قطع کنین

بُطری بازار

پهلوانِ بازار شو!

Search
Close this search box.

طراحی بطری آب انار و داستان استارت‌آپ POM

این داستان طراحی بطری آب انار و استارت‌آپ The Pom Wonderful، معروف‌ترین شرکت تولیدکننده آب انار هستش. این شرکت، یکی از چندین شرکتیه که توسط کارآفرین سریالی، خانم Lynda Resnick تاسیس شده.

طراحی بطری آب انار و داستان استارت‌آپ POM

یک سری آمار

  • موسس شرکت: Lynda Resnick
  • سن موسس در زمان تاسیس: 58 سالگی
  • ارزش شرکت: 3.5 بیلیون دلار
  • درآمد: 165 میلیون دلار در سال 2007
  • تعداد کارکنان: 400 نفر

درباره موسس POM Wonderful

خانم Lynda Resnick یکی از موفق‌ترین کارآفرینان آمریکاست. ایشون شرکت‌هایی مثل Franklin Mint و FIJI Water و Wonderful Pistachio و teleflora رو راه‌اندازی کردن. ایشون در حقیقت یک هلدینگ خانوادگی دارن به نام Roll Global که این شرکت‌ها، زیرمجموعه اون هستن:

شرکت‌های Roll Global

چگونگی شکل‌گیری استارت‌آپ

بعد از اینکه خانم Lynda Resnick یک باغ پسته خرید و شرکت Wonderful Pistachios رو راه‌اندازی کرد، متوجه شد که توی این باغ، چند تا درخت انار هم وجود داره. از اونجایی که تحت تاثیر فرهنگ عامه بود، اقدام به حمایت از تحقیقات پزشکی درباره انار کرد. بعد از اینکه نتایج مثبتی دریافت کرد، تصمیم گرفت که یه خط تولید آب انار راه‌اندازی کنه. نشان تجاری رو خودش طراحی کرد و تیمی درون شرکتش داشت، که بطری این محصول رو طراحی کرد.

طراحی بطری آب انار

طرح این بطری، ایده ساده‌ای داره. در حقیقت دو عدد اناره که روی هم قرار گرفتن. مادّه این بطری پت (P.E.T) هستش و روش تولیدش هم به صورت بادی.

طراحی بطری آب انار

البته وقتی میخواستن که احجام بزرگ‌تر رو تولید کنن، چالش داشتن. پت برای بطری‌های دسته‌دار جواب نمیداد. علاوه بر مشکلات تولید، میخواستن شفافیت بطری هم حفظ بشه. تا اینکه با ماده‌ای به نام Eastar copolyester آشنا شدن و مشکل حل شد. روش تولیدش هم شد (extrusion blow molding) قالب روزن‌رانی بادی.

چالش تولید بطری دسته‌دار آب انار

ما با چالش این روبه‌رو بودیم که بطری‌ای شفاف با دسته تولید کنیم به طوری که همزمان، بتونیم تصویری که از برند خلق شده بود رو هم حفظ کنیم. با آشنا شدن با این ماده، ما تونستیم، رویامون رو به حقیقت تبدیل کنیم.

Heather Lhotka مدیر بخش بسته‌بندی شرکت

محصولات POM Wonderful

بعد از اینکه شرکت راه‌اندازی شد و کمی موفقیت کسب کرد، شروع به گسترش محصولات خود کرد. علاوه آب انار سنتی خودش، شروع به ترکیب این محصول با چیزای دیگه مثل قهوه کرد و حتی خوراکی‌های جداگانه‌ای تولید کرد.

محصولات شرکت POM Wonderful

منابع عکس و متن:

درباره بطری بازار

اگر برای کسب و کار، کافه، رستوران و محصولات خودتون، نیازی به بطری و جار و ظروف بسته‌بندی داشتین، یه سر به صفحه بازارچه خرید بطری و جار ما بزنین. توی این بازارچه، انواع بطری و جار و ظروف بسته‌بندی میفروشیم.

اگر هم نیاز به طراحی بطری، جار و یا بسته‌بندی و لیبل داشتین، یه سر به صفحه طراحی بطری و جار ما بزنین. براتون طراحی اختصاصی انجام میدیم، یه جوری که همه انگشت به دهن بمونن. خلاصه که در خدمتیم.

راستی! پهلوانان بازار ما رو دیدین؟ توی این صفحه، کسب و کارهای موفق، بسته بندی، بطری و جار این برندها رو معرفی میکنیم. شما هم میتونین یکی از اونها باشین.

دیدگاهتان را بنویسید

شبکه‌های اجتماعی بطری بازار