جهتِ عملکرد درست سایت، درگاه پرداخت، پشتیبانی و … لطفاً فیلترشکن خود را قطع کنین

جهتِ عملکرد درست سایت، درگاه پرداخت، پشتیبانی و …

لطفاً فیلترشکن خود را قطع کنین

بُطری بازار

پهلوانِ بازار شو!

Search
Close this search box.

کمپین تبلیغاتی کوکاکولا با اسم شخصی افراد

کمپین تبلیغاتی کوکاکولا با اسم شخصی افراد

شرکت کوکاکولا، که یکی از بزرگترین شرکت‌های چندملیتی در حوزه نوشیدنی‌های غیرالکلیه، به کمپین‌های تبلیغاتی خلاقانه خودش در حوزه بازاریابی معروفه. در سال 2014 این شرکت از کمپین تبلیغاتی کوکاکولا به اسم “Share a Coke” “کوکا رو به اشتراک بذار” رونمایی کرد. توی این کمپین، علامت تجاری کوکاکولا از روی قوطی‌های فلزی و بطری‌هاش پاک شد و به جاش 250 تا از اسامی رایج آمریکایی رو روی برچسب‌هاش چاپ کرد.

مصرف‌کنندگان تشویق شدن تا اسم خودشون رو روی بطری‌ها پیدا کنن و این کمپین موفق شد که با این افراد یک ارتباط شخصی برقرار کنه، و مردم این اتفاق رو با دوستان و آشنایان‌شون به اشتراک بذارن و از تجربه خودشون توی فضاهای مجازی و واقعی صحبت کنن.

کمپین تبلیغاتی کوکاکولا با اسم شخصی افراد

این کمپین به این 4 دلیل موفق شد:

1. مردم تحریک شدن که یک فعالیتی در شبکه‌های اجتماعی انجام بدن

کوکاکولا به مردم این قدرت رو داد که درباره این محصول توی شبکه‌های اجتماعی صحبت کنن و اختیار این اتفاق توی دستای خودشون باشه. وقتی واکنش مردم توی این فضاها بازتاب پیدا کرد، مردم احساس کردن که سبک زندگی‌شون، به جای ابزارهای تبلیغاتی شرکت، مرکز توجه این گفت‌وگوهاست. در نتیجه مردم فقط در سال اول، بیش از 500.000 تصویر با هشتگ #ShareaCoke منتشر کردن. کوکاکولا حدود 25.000.0000 دنبال کننده جدید توی فیسبوک به دست آورد.

2. برند در یک سطح شخصی با مشتری رابطه برقرار کرد

برای جوانان، شخصی‌سازی فقط یک رسم زودگذر نیست بلکه یک سبک زندگیه. کمپین # این افراد رو قادر کرد تا داستان‌های شخصی خودشون رو بیان کنن و با دوستان و خانواده خودشون ارتباط برقرار کنن. مثلاً دختری که یک بطری با اسم مادرش رو به اشتراک میذاره، احساس میکنه که داره با والدین خودش یک مکالمه رو شروع میکنه و این برچسب بهونه خوبی برای شروعه.

گرافیک شخصی سازی شده با کلمات مامان و بابا

قطعاً اسم همه مردم توی این 250 اسم نبود، همین شد که کوکاکولا 500 ایستگاه برای این کمپین ایجاد کرد که به طرفداران خودش اجازه بده که در محل این ایستگاه، با پیام یا اسم شخصی خودشون، یک برچسب رو چاپ کنن. به علاوه این امکانات، این کمپین یک سری انتخاب‌های از پیش تعیین شده هم با عناوینی مثل بهترین دوست، ستاره و … هم چاپ کرد.

3. یک دعوت به اقدامِ قوی

شعار Share a Coke در ذات خودش یک فراخوانی برای عمل داره که محصولات بیشتری خریداری بشه. گیرا هستش و راحت هم توی ذهن میمونه. در حقیقت این پیام رو منتقل میکنه که این محصول رو برای دادن به کسِ دیگه‌ای بخر.

برچسب شخصی سازی شده با کلمات دوست و رفیق و …

4. این کمپین در حال تغییر و پویایی هستش

کمپین # به شکل مستمر در حال گسترش هستش. در سال 2015 علاوه بر افزایش تعداد اسامی از 250 به 1000 عدد، کوکاکولا یک فروشگاه برخط ایجاد کرد که افراد میتونستن بطری‌های شخصی‌سازی شده سفارش بدن. علاوه بر این، اشعارِ ترانه‌های معروف هم به بطری‌ها اضافه شد و به مردم اجازه داد که علاوه بر اسامی، موسیقی رو هم منتشر کنن.

توی سال 2017 این قابلیت رو هم اضافه کرد که مردم بتونن یه طنین آهنگین از اسم خودشون رو هم بشنون. توی سال 2018 از حالت چاپی خارج شد و یک سری برچسب جداگونه چاپ شد که میشد به لباس یا هرچیز دیگه‌ای چسبونده شه.

منابع عکس و متن:

درباره بطری بازار

اگر برای کسب و کار، کافه، رستوران و محصولات خودتون، نیازی به بطری و جار و ظروف بسته‌بندی داشتین، یه سر به صفحه بازارچه خرید بطری و جار ما بزنین. توی این بازارچه، انواع بطری و جار و ظروف بسته‌بندی میفروشیم.

اگر هم نیاز به طراحی بطری، جار و یا بسته‌بندی و لیبل داشتین، یه سر به صفحه طراحی بطری و جار ما بزنین. براتون طراحی اختصاصی انجام میدیم، یه جوری که همه انگشت به دهن بمونن. خلاصه که در خدمتیم.

راستی! پهلوانان بازار ما رو دیدین؟ توی این صفحه، کسب و کارهای موفق، بسته بندی، بطری و جار این برندها رو معرفی میکنیم. شما هم میتونین یکی از اونها باشین.

دیدگاهتان را بنویسید

شبکه‌های اجتماعی بطری بازار